7 sene önce
7 sene önce

2017 Hemşirelerin Maaşları Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığında çalışan ve özel hastanelerde çalışan hemşireler, sağlık hizmetinde bulunan görevlilerdir. Sağlık Bakanlığında görev yapan hemşireler nöbet ve icap görevi verilmesi durumunda kullandığı nöbet kadar izin kullandırılmaktadır. Kullandırılmayan izin kadarını da 6 saatten az olamaması kaydıyla ödemek durumundadır.

Sağlık bakanlığı hemşirelerinin maaşları 2017 yılında 8/1 derece kadem ile çalışan bekar ve çocuğu olmayan hemşireler  yaklaşık olarak 2100 tl maaş almaktadır. Bulundukları kurumlara göre de döner sermaye almaktadırlar. 25 yıl ve üstü hizmeti bulunan aile geçim indirimi bulunmayan bekar ve çocuğu bulunmayan hemşirenin maaşı ise döner sermaye dahil olarak 3379 tl dir. Temmuz ayında ise zamlı maaşlar alınacaktır. Topu sözleşme ile  79 ile 285 lira arasında ilave zam yapılacaktır. Evli olanların asgari geçim indirimi bulunanlar ile çocuğu olanlara ilave ödemeler yapılmaktadır.

Hemşireler meslekleri ile ilgili bir fakülte ve Yüksek lisans bitirmeleri halinde kurumlarına vermeleri durumunda özel hizmet tazminatlarında artış ile maaşları artacaktır.

Paylaşın