6 sene önce
6 sene önce

2018 Mart Ayı Personel Alımı Yapan Tüm KPSS’li KPSS’siz Kurumlar

Kamuda personel alımları yapan kurumlar Şubat ayında ihtiyaç bulunan kadrolarda personel alımları yaptı. Mart ayı personel alım ilanları yayımlanmaya başladı. 2018 yılı memur alımında bir çok kamu kurumu ile kamu iktisadi teşekküller ayrıca bankalar istihdam için önemli sayıda kadro ayırdı. Yapılacak alımlarda önemli sayıda polis asker ve bekçi alımları da bulunuyor. Özel sektör iş ilanlarında ise bir çok firmanın en az lise mezunu olan alımlar yapmakta. Memurnews sitesinde ziyaretçilerimize yapılan alımlar ile ilgili başvuru şartlarını ve yapılacak işçi ile personel alımlarına ilişkin detayları aktarmaya devam edeceğiz. Sitemizde alım yapılan kurumların listesini güncel olarak paylaşacağız.

Başvurularda istenilen genel şartlar neler?

Mart memur alımlarında kurumlar yayımladıkları başvuru kılavuzu ile istenilen genel ve özel şartlara uyan adayların başvurularını kabul ediyor. Başvuru şartını taşımayan memur adayının başvurusunu ret ediyor. Alım yapılan kurumlarda bazı genel şartlar bulunuyor. Bu şartlarda; T.C. vatandaşı olmaları,  657 sayılı Devlet memurları Kanununda 48. Maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan adayların alımlara başvuru yapabileceği belirtiliyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den yeterli puan almaları, lise mezunlarının P94 puan türünden, Önlisan mezunlarının P93ve Lisans mezunlarında P3 puan türleri i çok alımda kullanılan puan türlerinden bazıları adayların bu puan türlerinden yeterli puan almaları istenilmekte. Diğer genel şartlarda adayların güvenlik arşiv araştırma sonuçlarından olumlu olarak sonuçlanılmaları, sağlık şartlarında başvuru yapılan pozisyondaki şartları taşımaları, eğitim düzeyinde de başvuruda belirtilen eğitime sahip olmaları isteniliyor.

Ayrıca özel firmalarda yapılacak alımlar ile kamuya yapılacak alımlarda İŞKUR önemli sayıda alım yapılıyor. Bugün İŞKUR üzerinden alım yapılan personel sayısı 96 bin sayılarına ulaştı. Devlet personel başkanlığından ve İŞKUR üzerinden alımları takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

KPSS’li memur alımında özel şartlar neler?

Kamu kurumlarında memur olmak isteyenlerin adayların Mart ayı personel alım başvurularında kurumlar bir çok özel şart isteyebilmektedir. Özel şartları incelemek için alımlarda başvuru detaylarını incelemek gerekmektedir.

KPSS’siz memur alımları

Kpss şartı olmadan alım yapan kurumlarda mart ayında da devam ediyor. Askeri alımlar yapan MSB alımlarında kpss puanı istemeden alım yapıyor. Sağlık bakanlığına 9 personel alımı, Zafer Kalkınma Ajansına, Serhat Kalkınma Ajansına, Valiliklere, Bankalara bankacı alımları, Üniversiteler ile bir çok kurumda yeni ilanlar yayımlandı.

Başvuruları devam eden alımlar;

Hacettepe Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, SYDV, Kars Valiliği, HSSGM, MASAK, TMSF, Uludağ Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı, KKK, TÜİK,  Türkiye Yazma Eserler Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü,  kurumlarında alımlar halen devam ediyor

memurnews.net sitemizde kamuya ve özel firmalara yapılacak olan alımlar ile ilgili ilanları duyurmaya devam edeceğiz. Yakın zamanda bu sayfayı da tablo haline getirerek ve güncelliğini Mart ayı boyunca koruyacağız. Adayların güncel diğer ilanlar için güncel memur alımları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

  • EMRE DEMİRCİ

    11 Mart 2018 - 16:07

    İşallah herkez için hayırlısı olur bu ay benliyoruz bakalım