6 sene önce
6 sene önce

21. Dönem POMEM Sözlü Mülakatı Yapılacak

Polislik mesleğine adım atmak isteyen adaylar ilk aşamayı geçtiğimiz günlerde tamamladı. Sırada 13 bin polis alımı mülakatları bulunuyor. Adayların fiziki yeterlilik parkur sınavı sonuçları ve 21. dönem POMEM mülakat tarihini merak ediyor. Evraklarını ilgili birimlere teslim ederek sağlık taramasından olumlu olarak geçenler parkur sınavını 11 kasım itibari ile tamamladı.

Kazanan adaylar Polis Meslek Eğitim Merkezinde eğitim görecek. Daha öncesinden mülakat sınavını başarılı olarak geçmeleri gerekli olacak. işte adayların merak ettiği soruları ve beklenilen cevapları..

21. dönem pomem mülakat tarihi ne zaman açıklanacak?

Öncelikle mülakat için Polis Akademisinin bir duyuru yapması bekleniyor. Bu duyuru sonrasında adayların tüm merak ettiği tarih açıklaması gelmiş olacak. Adaylar ilk aşamaları geçmesinin ardından mülakatlar için çalışmalara başladı. Polislik mülakatı soruları  diye kalıplaşmış bir soru bulunmamakta fakat adaylar geçmiş yıllardaki adayların tecrübelerinden yararlanarak kendilerini mülakata hazırlamaktalar. Tahmini olarak gelecek haftalarda mülakat tarihleri pa edu tr adresinden açıklanacaktır.

Mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

Sözlü mülakat yerleri adayların daha önce girmiş olduğu fiziki yeterlilik sınavlarının yapıldığı yerlerde yapılabilir. Adaylara bununla ilgili duyuru yapılacak. Mülakata, parkur sınavını başarılı geçenler, sağık ve fiziki yeterlilik sınavını başaranlar katılacak.

Pomem mülakatında nasıl giyinmeli?

Polis memuru adayların mülakat sınavında en çok düşündükleri konuların başında gelmektedir. Özellikle pomem mülakatında bayanlar ne giyeceği konusunda tereddüt yaşamaktalar. Erkek adaylar için ise pomem mülakatında saç sakal nasıl olur diye merak ediyorlar. Bu sorunun cevabı mülakat sınavında nasıl giyilir konumuzda açıklamaları olarak anlatılmıştır.

POMEM mülakat soruları ve cevapları

Adaylar mülakat sınavı öncesinde daha önce sorulan soruları merak ediyor ve geçmiş yıllarda polislik mülakatına giren adayların tecrübelerine başvuruyor. 20. / 21. dönem polislik mülakatı soruları gelecek yıllarda sınava girecek olan adayları aydınlatıyor. Polislik mülakatları nasıl oluyor? Mülakat sınavı hesaplamada %40‘ını oluşturmaktadır. Sınav komisyonun karşısına çıkan adaylara torbadan soru çekilmesi istenir ve aday kendi seçtiği kağıttaki soruya cevap verir.

Paylaşın