7 sene önce
7 sene önce

7 Bin Mahalle Bekçisi Başvuruları Ne Zaman?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mahalle ve çarşı bekçisi alımların yapılacağı müjdesi ardından kamuda bekçilik görevinde bulunmak isteyen adaylar merakla alım duyurularını bekliyor. mahalle ve çarşı bekçisi alımı ne zaman alınacak kaç mahalle ve çarşı bekçisi alınacak Hangi illerde bu alımların yapılacağı belli oldu.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen bekçilik mülakatlarının ardından yeni duyurular ile bir çok ilde mahalle bekçisi alımları gerçekleşecek.mahalle ve çarşıda güvenliği sağlayacak olan bekçiler, geçtiğimiz yıllarda ilk kez yapılan alımların ardından görevlerine başlamışlardı. Mahalle ve çarşı bekçileri İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev yapacaklar ve sınava girecek olan adayların fiziki özelliklerin ilanda belirtilen kriterlere uygun olması gerekecek.

Hangi illerde bekçi alımı olacak?

Mahalle ve bekçi alımı İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep, Hatay illerinde alımlar yapılacak. Alım yapılacak olan illerde ilanların kısa süre içerisinde yayımlanması bekleniyor. Alım yapılacak bekçi sayısı ise toplamda 7000 kişi olacak. Başvuracak kişilerin 30 yaşından büyük olmaması istenilecek. Fiziki şartlarda boy ve kilo şartlarını taşıması gerekecek.

Paylaşın