6 sene önce
6 sene önce

17 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alınacak!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel müdürlüğüne bağlı olarak bekçi sınıfına dahil olan meslek grubu bekçi alımı 2018 başvuruları ne zaman olacak? bayan bekçi alımı yapılacak mı? büyük şehirlerde kaç kişi bekçi alımı yapılacak işte detaylar..

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU bekçi alımı ilanı bekleyen adaylara müjdeli bir haber verdi. Bakan SOYLU, yaptığı açıklamada 17 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağını açıkladı.

Bayan Bekçi Alımı Yapılacak mı?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı mahalle bekçileri bekçi sınıfında göre almakta. 2017 yılı alımlarında yapılmayan 7.500 bekçi alımı ile birlikte 2018 bekçi alımlarının toplamda 17 bin olacağı belli oldu. Adaylar başvuru şartlarında bayan bekçi alımı yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil. Ayrıca il dağılımında ise büyük şehirlerden; Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde kaç kişi alınacağı merak konusu.

Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman Olacak?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı 2018 yılındaki alımlar için bakan SOYLU’nun açıklamaları adayları heyecanlandırdı. Fakat alım tarihlerine ilişkin bir detay verilmedi. Bekçi alım takviminin açıklanır açıklanmaz detayları paylaşacağız.

Bekçi Maaşları 2018 Yılı

Daha önce bekçi maaşları ne kadar olduğuna ilişkin adayları bilgilendirmiştik. Bekçi maaşları konumuzdan 2018 yılı bakçi maaşlarının ne kadar olduğunu ve detayları bulabilirsiniz.

MemurNews.Net

Paylaşın