7 sene önce
7 sene önce

Akreditasyon Uzmanları Ne İş Yapar?

TÜRKAK, Türkiye Akreditasyon Kurumunun uzmanlık kadrolarında yer alan kadrolarda görev alan uzmanlar hangi işleri yapar? Akreditasyon uzmanları maaşları ne kadar? Akreditasyon uzmanlarının görev alanları neler işte detaylar..

Uygunluk değerlendirme kuruluşlarını akredite etmek ve kuruluşların ulusal standartlar ile uluslararası standartlara uygun olarak faaliyet göstermesini sağlamak ile görevli ve özel hukuka tabi olan TÜRKAK, uzman kadrolarında görev yapan memurlarında akreditasyon uzmanı olarak istihdam etmekte.

Maaş hakları 

İlk atanan akreditasyon uzman yardımcılarının maaş ve özlük hakları bakımından bekar çocuğu olmayan, 9/1 derecesindeki uzman yardımcısının maaşı 4086 tl olmaktadır. İlk olarak uzman yardımcısı olarak atana bu kadrodakiler yeterlik sınavlarından başarı ile geçmeleri ile uzman kadrosuna atanırlar.

Görevleri

Kurumun çalışma alanına giren konular üzerine İnceleme yapmak, denetleme ve araştırmalarda bulunmak, amirlerin verdiği diğer görevleri yapmak.

Atanmaları

Uzman yardımcısı olarak göreve başlayan akreditasyon uzmanları A grubu kadro sınıfındadırlar. 3 yıl uzama yardımcısı olarak görev yapar daha sora hazırladıkları tezler ve yabancı dil sınavından sonra yeterlilik sınavına girerler.

Paylaşın