6 sene önce
6 sene önce

Emekliler Bayram Maaşını Ne Zaman Alacak?

Emekli maaşlarının 2017 haziran ayında hangi tarihte alacağını merak eden emekliler bekledikleri haberi bekliyor. Bugün gelen son dakika haberi ile memurların maaş tarihinde bayram güncellemesi yaşandı. Emekliler bayram öncesi maaş alacak mı?

Ramazan bayramının 22 haziran tarihine denk gelmesiyle kamu ve işçi emeklilerinin maaşlarının alacağı tarih belli oldu. bağ kur ve emekli sandığı çalışanlarının emeklilik maaşlarının ödemeleri 20 haziran 2017 tarihinden itibaren ödenmeye başlanacak.

Bayram müjdesi

çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emeklilere yaptığı sürpriz açıklama ile dul ve yetim aylıkları ile ssk emeklilerinin maaşlarının öne çekilmesine karar verildi. Normal takvime göre maaşlar 24 haziran ile 26 haziran tarihleri arasında ödenmekteydi. Bayram nedeniyle son rakamı 4 olanlar 21 haziran tarihide 2 olanlar 22 haziran tarihinde ve 0 olanlar ise 23 haziran tarihinde ödemesi yapılacak. Bağkur ödemeleri ise 20 haziran tarihi ile 23 haziran tarihleri arasında tahsis numaralarına göre ödeme yapılacak emekli sandığına bağlı olarak emeli ve dul yetim maaşlar temmuz başından itibaren ödenecek iken 3 temmuza kadar olan ödemeler 22 haziran tarihine 4-5 temmuz olan ödemeler ise 23 haziran tarihine alındı. Memurların maaşlarında temmuz ayında yılda iki kez yapılan zam yapılması ile enflasyon farkları da temmuz ayında yatırılacak.

Paylaşın