7 sene önce
7 sene önce

Gelir Uzman yardımcısı Ne Kadar Maaş Alır

Gelir Uzman Yardımcılığı nın görevi yönetmelikte “Kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge ve diğer mevzuatta belirtilen iş ve işlemlerden kendilerine verilenlerin yerine getirirler.” olarak geçmektedir. Gelir Uzmanı Vergi Dairesi Müdürlüğünde Kovuşturma Bölümünde Takibat Servisi alanında çalışıyorsa, Gelir Uzman Yardımcısı aynı bölümde Satış Servisinde çalışabilir.
Gelir Uzmanının yaptığı işle Gelir Uzman Yardımcısının yaptığı iş her ne kadar benzerlik gösterse de aldıkları maaş farklılık gösterir. Bu yazının konusu Gelir Uzman Yardımcısının aldığı maaş. Ne kadar maaş alır? Aldığı maaş hangi durumlara göre değişiklik gösterir?

Gelir Uzman Yardımcısı Maaşları ne kadar?

2017 yılı itibariyle 9. Derece 1. Kademeye sahip yani yeni atanan bir Gelir Uzmanı Yardımcısı maaşı yaklaşık 3200 TL dir. Bu durum merkezi bir yerde ya da taşrada çalışmasına, mesai saatlerine, eşi ve çocuğunun olma durumuna, hatta yabancı dil bilip bilmemesi gibi konulara göre değişiklik gösterir. Örneğin; 2017 Ocak ayından itibaren bekar, çocuksuz bir Gelir Uzman Yardımcısı taşrada görev yapıyorsa 3350 TL alırken; evli, eşi çalışmayan, çocuksuz biri 3650 TL maaş alır. Eğer çocukları varsa 50-60 TL ekleme yapılır.

Paylaşın