5 sene önce
5 sene önce

Gelir Uzmanı Ne İşi Yapar?

Maliye Bakanlığında görev yapan Gelir Uzmanlarının görev sorumluları nelerdir? Bulundukları vergi dairesinde çalıştıkları birime ve servise göre değişmektedir. Vergi dairesinde görev yaptığı birimler vergilendirme Bölümü, Muhasebe Bölümü, Kovuşturma bölümü olarak değişmektedir.

Vergilendirme bölümü Vergi Dairelerinde bulunan vergi tahsilatlarının tahsil edilebilme işlemlerinin yapıldığı dairedir. Sicil- yoklama sevisi, tahakkuk Servisi ve İtilaflı işler sevisi olarak ayrılır. Bu bölümlerde göre yapan gelir Uzmanlarının görev tanımında Kanun Tüzük, Yönetmelik Yönerge ile mevzuatta yer alan iş ve işlemlerden sorumlu olarak görev yapar denilmektedir. Uygulamada aksayan durumları görüş olarak bildirirler. mali analiz yaparlar araştırma ile görevlidir. Genel Müdürlüğünün verdiği diğer işleri yaparlar.

Gelir Uzmanlarının Maaşları ne kadar

İlk başladıklarında Gelir Uzman yardımcısı olarak göreve Başlayan bu ünvana sahip olarak göreve başlayan 9/3 kademesinde bekar ve Lisans mezunu Gelir Uzman yardımcısı 3,316.23 tl maaş alır.

GUY – Gelir Uzman yardımcısı nasıl olunur?

Gelir uzman yardımcıları KPSS Lisans sınavına girerek başarılı olan adaylar arasından P 35 puanı sıralamasına göre alınır. yaş sınırı 35’tir.

Paylaşın