7 sene önce
7 sene önce

Havacılık Uzmanları Özlük Hakları

Ulaştırma Denizcilik ve haberleşme Bakanlığında olarak çalışan havacılık uzmanları ne işi yapar? Havacılık uzman yardımcılığına atanmak için şartlar neler? Havacılık uzman yardımcılılığına alınan maaşlar ve özlük hakları neler?

Havacılık uzmanı mesleğine atanmak isteyen kişilerin Kamu Personeli Seçme Sınavından aldıkları puanlarla Sivil Havacılık İşletmesinin açmış olduğu sınav başvurularına başvurmaları gerekmektedir. Sınavdan başarılı olmalarının ardından kurumlarda aday memur olarak göreve başlarla 5434 sayılı emekli sandığına tabi olan bu meslek grubunda adaylık sonrasından uzmanlığa geçiş için tezlerini bitirmiş olmak şartları ile Uzman yardımcılığından uzmanlığa atanırlar.

Görevleri

Havacılık alanında çalışan bu meslektekiler. genel müdürlüğün verdiği görevleri yerine getirirler. Denetleme, değerlendirme öneriler geliştirme şikayetleri inceleme gibi süreçlerde bulunurlar.

Bu kadroda görev yapan memurlar görevlerinden ayrılmalarından sonra yeniden atanmak için kurumlara başvuru yaparlar Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Uzmanı olarak atanabilirler.

Paylaşın