7 sene önce
7 sene önce

İşkur Okullarda Hizmet Alımı 2017

Çalışma Bakanlığına Bağlı çalışan İşkur’un düzenlediği Toplum Yararına Hizmet alımı geçtiğimiz yıl 2016 yılında uygulanmaya başladı.

Toplum yararına hizmet alımında başvuru koşulları 

TYP kapsamında başvuru yapabilmek için bazı şartlar bulunuyor. Öncelikle bu haktan yararlanabilmek için 18 yaşını doldurmak, açık öğretim öğrencileri hariç olmak üzere öğrenci olmamak. Herhangi bir işte çalışıyor olmamak. Sosyal yardım alıyor olmamak. Emekli dul, yetim ve malul aylığı almamak şartları bulunuyor

İşkur hizmet alımlarına başvuru için ne yapmak gerekli

Milli Eğitim Bakanlığı ile İşkur arasında düzenlenen protokol ile okulların temizliği için görevlendirilmek hizmet alımı için İşkur il müdürlükleri tarafından işçi alımı gerçekleştirildi. 9 aylık dönemler için yapılan alımlar ile okulların hizmet ihtiyacı giderilecek.

2017 yılında alınacak olan 50 bin kişilik işçi ihtiyacı için son başvuru 3 mart 2017’de sona erdi. herhangi bir puan sıralaması olmadan noter huzurunda çekilecek olan kura ile görevine başlayacak.

İşkur internet sitesi olan iskur.gov.tr adresinden de yapılabilen başvurular ayrıca, il merkezlerinde Sosyal Dayanışma Vakıflarında ve işkur şube müdürlüklerinde ilçelerde ise kaymakamlıklarda oluşturulan birimler tarafından başvurular kabul ediliyor. 2017 yılında hangi ilde işkur alım yapacak TYP alımlarının bu yıl içerisinde istihdam edilecek olan okulların listesi işkur İnternet sitesi üzerinden ve iş kur müdürlüklerinden öğrenilebilecek.

Paylaşın