Mühendislik Bitiren Teknisyenin Maaşı Artar mı?

Kamu kurumlarında çalışan teknisyenler 4 yıllık kendi mesleki alanlarında bir mühendislik bitirdiklerinde maaşları artar mı?

02 Nisan 2017 - 17:18 'de eklendi ve 524 views kez görüntülendi.
resim

Kamu Kurumlarında teknisyen olarak çalışanların kendi bölümleri ile ilgili bir mühendislik okumaları halinde ne olur? Maaşların artış yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştur. Teknik hizmet sınıfında bulunan teknisyenlerin bitirdikleri Mühendislik öğrenimlerinden dolayı derece ve kademelerinde artış olur.

Maaşı artar mı?

Teknisyen olarak çalışanın maaşı Mühendislik bitirirse artar mı? Memura ödenecek tazminatlara ilişkin kararların 4. maddesinde kurumlarda bulunan teknik ve sağlık hizmetleri sınıfındaki memurlar bir üst öğrenimi bitirdikten sonra üst kadroya atanamayacak bir üst öğrenip bitirmişlerse tazminat ödenmez. Eğer kendi mesleklerine ilişkin bir bölümü bitirirlerse zam ve tazminat alırlar denilmektedir.

Teknisyen mühendislik bitirirse maaşı ne olur?

Teknik ve sağlık hizmetinde bulunanlar mezun olduklarında diplomalarını kuruma ibraz ettiklerinden sonraki ay başından itibaren üst öğrenim maaşı almaya başlar. maaşlarında hesaplamalar yapılarak zam ve tazminatlar gelecek aydan itibaren hak eder.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.