Polis Olmak İçin Diş Şartları Neler?

Polis memuru alımları başladı. 2017 pomem başvurularına aranan şartlar neler? Polislik sağlık şartları neler? PMYO göz ve diş için hangi şartlar aranıyor. Polis olmaya engel olan sağlık şartları neler işte detaylar.

Polis memuru olmak isteyen adayların merakla takip ettiği ve başvurduğu meslekte bazı sağlık şartları bulunuyor. Bu sağlık şartlarını taşımayan adayların sağlık muayenesinden geçemediği için bu mesleğe atanamıyor. Polislik alımları sağlık şartları yönetmeliğinde belirtilen hususlara göre düş şartları madde 3 te açıkça belirtilmiştir.

3. Maddeye göre alt diş ile üst diş arasında 6 mm kadar gerilik yada 3 mm ye kadar çene ileriğinden fazla olanlar Polis Meslek Yüksek Okuluna yapılan alımlarda elenir denilmektedir. Çene ileriğini polis alımlarında bir engel olur mu sorularına bu madde de belirtilen ileri olmasında ki mm ölçütlere bağlı olarak polislik alımlarında ölçüt olmaktadır. Ön dişlerin eksikliğinde ise sınır 5 ten az olmamalıdır. Ön grup dişlerinde bu değerlendirme yapılır ve arka dişlerin hiç olmaması PMYO alımlarında bir sorun teşgil etmez.

Paylaşın