7 sene önce
7 sene önce

Polislerin Çalışma Saatleri Değişecek

Polis memurların çalışma saatleri 12 saat üzerinden düzenlenen nöbetler hakkında Danıştay Başkanlığı flaş bir karar verdi. Polis memurlarının 12 saatlik nöbet usullerinde yeni düzenlemeye açılan davada polislerin lehine sonuçlandı.

2013 yılında düzenlenen valilik olurunda polis memurları 12 saat üzerinden çalışmaya devam ediyor. Polis memurlarının çalışma saatleri ve dinlenmeleri iş stresi gibi etkenler memurların düzenli çalışmasına engel olduğu için çoğu kez polis memurlar tarafından şikayet edilen konular arasındaki yerini aldı.

Emniyet – Sen tarafından açılan dava ile idare mahkemesinin davaya ret etmesi sonucu Danıştay’da temyiz incelemesi yapıldı. Danıştay Başkanlığı Valiliğin 12 saat çalışma saatinin belirleyemeyeceği yönünde karar verdi.

Emniyet çalışma saatlerinde köklü değişiklik

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kararı üzerinde çalışma saatleri için yeni bir düzenleme yapılması bekleniyor. Emniyetin 8 sat çalışma düzene geçmesi ile personel açığı meydana geleceği için bu konuda nasıl bir çözüm bulacağı konusu ise merak konusu.

Paylaşın