6 sene önce
6 sene önce

Şeker Fabrikasındaki İşçilere Ne Zaman Kadro Gelecek?

Şeker fabrikalarında çalışan işçileri ümitlendirecek bir açıklama Maliye bakanı Naci Ağbal’dan geldi. şeker fabrikası işçilerine kadro gelecekmi? sorusuna cevap veren Bakan Ağbal, Türkiye’de bulunan şeker fabrikası işçilerinin kadro taleplerine ışık tuttu.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şeker fabrikalarını toplam sayısı 43 oldu. Pancar şekeri Kamu fabrikalarının sayısı ise 25 oldu. Kamu tüzel kişiliğine sahip olan şeker fabrikalarının üretimi sağlamasında bir çok işçi istihdamı yapılıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığına ilişkiliği ile çalışan fabrika işçilerinin kadro talepleri gerçekleşecek mi? Taşeron işçilere kadro taleplerinin uzun yıllar devam etmesi sonuca ulaşmaya az kaldığını aktaran Bakan Ağbal konu ile ilgili taşeron kadroların çalışmalarının yıl sonuna kadar gerçekleştirmek istediklerini aktardı. Bakanlar kurulunda oluşturulan modelin yakın zamanda paylaşılması ile devreye girecek olan proje sonrasında  çok merak edilen çalışmayı kamu ile paylaşılacak. eker Farikaları Genel Müdürlüğü tarafından da bir çalışma yapıldığını aktaran bakan Ağbal, kadrosuz işçilerin eklentilerine olumlu bir cevap verileceğini aktardı.

Ağbal, Şeker fabrikaları göz bebeği olduğunu, fabrikada çalışan işçilerin büyük bir özveri ile çalıştıklarını ve piyasanın beklentilerini bildiklerini söyledi.

Paylaşın