7 sene önce
7 sene önce

Sözleşmeli Uzman Erbaş Son Başvuru Ne Zaman

Jandarma genel komutanlığına sözleşmeli olarak uzman erbaş istihdam edilecek. Başvuru yapmak isteyen adayların en az lise ve dengi mezun olmaları gerekmektedir. asker olarak silah altında bulunanlar ve 29 mayıs itibari ile askerliğin bitirilmesinden 3 yıldan fazla olmaması gereklidir.
Başvurular ne zaman yapılacak.
Uzman jandarma olmak isteyen adaylar için başvurular İnternet üzerinden yapılacak. Başvurular 29 mayıs 2017 tarihi ile 30 Haziran 2017 tarihleri arasında saat 17.00 ya kadar başvuru yapılabilecektir.
Başvuru şartları
Başvuru yapmak isteyen adayların T.C. vatandaşı olmak, en az lise ve mezunu olmak, 25 yaşını doldurmamış olmak, 1 ocak 1922 tarihinden sonra doğmuş olmak. terhis olanlar için 269 mayıs 2014 tarihinden önce terhis olmak, hastanelerden alınan sağlık raporunda uzman erbaş olur ve komando uzman erbaş olur ibaresi bulunan sağlık raporu bulunmak. Güvenlik soruşturmalarından olumlu rapor almak. Yeterli boy ve kilo ölçütlerinde bulunmak.
Adaylar ön başvuru formlarını doldurmak daha önce başvuran adayların yeniden başvurmasına gerek olmayacaktır.
Başvurusu kabul edilenler, yazılı sınav. beden yetenek sınavı, mülakat, sağlık raporu ve güvenlik soruşturması gibi aşamalarından geçerek başarılı olması gerekecektir.
Paylaşın