7 sene önce
7 sene önce

THY Personel Alımları

Avrupa’nın en prestijli hava yolu markalarında olan Türk hava Yollarında çalışmak isteyen adayları en çok tercih ettiği meslekler hangileri? Türk Hava Yolları Dünyanın her yerine hava taşımacılığı ile her gün artan uçuş sayısına oranla personel alımları arttırdı. 2017 yılında personel hangi alanlarda olacak. Personel alım süreçlerinde Kabin ekibi, kokpit ekibi Yurt dışındaki ofislerde görevlendirilecek olan çalışanlar ve teknik idari birimler olmak üzere 4 başlıkta istihdam edilmektedir.

Kabin ekibinde çalışmak isteye adayların internet sitesi üzerinden randevu alarak, personel alımı için yazılı sınava girmek zorunda, ardından ise sözlü mülakat sınavı ve yabancı dil sınavlarında başarılı olan adaylar THY de kabin ekibinde yer alabilirler

Kokbit Ekibinde yer alan farklı unvanlar bulunur kaptan, 2. Pilot, SFI bunlardandır Pilot adayları yabancı dil bilmek zorundadır. Meslek testleri ile mülakattan başarılı olan adaylar öncelikle yetiştirilmek üzere pilot adaylığına yerleştirilirler

Yurt dışı ofislerde görevli olan pilotlar Başvuruda bulunduğu pozisyonun şartlarını taşımaları ve mahalli bulundukları yerdeki ofise başvurmaları gereklidir.

Teknik birimlerde çalışanlar ise yine mesleğin gerektirdiği branşları şartlarını taşıyanlar arasından idari ve teknik birimlerde yetkinlik sınavına tabi tutulurlar.

GENEL ŞARTLAR

T.C. vatandaşı olmak, 1979 tarihinden önce doğmak, askerlikle ilişkisi bulunmamak, Adli sicil kaydı bulunmamak seyahat engeli bulunmamak İngilizce de yeterli puan almak gibi genel şartlar bulunmakta.

AÇIK İŞ İLANLARI

THY açık iş İlanlarında çok sayıda Pilot, 2. Pilot SFİ öğretmen pilot, Bilgi Teknolojileri Alanında Çalışma elemanları alımları bulunuyor.

Paylaşın