7 sene önce
7 sene önce

THY Personel Maaşları 2017

Dünya markalarında prestijli halen gelen Türk Hava Yolları THY, kariyer ve insan kaynaklarına önem veren kurumlardan bir tanesi. THY’de çalışmak isteyenlerin maaşlarını ve çalışma şartlarının ne olduğu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istemekte.

THY’de farklı unvanlarda personel çalışmakta.

Son yıllarda artan hava taşımacılığın yanında personel ihtiyacını da arttı. Yeni istihdamların ve alım ilanları bekleyen adaylar için  THY,  çalışabilecek güzide kurumlarından bir tanesi. Türk Hava Yolları çeşitli pozisyon ve unvanlarda çalışanlarıyla 40 tan fazla kadro çeşitli bulunmakta. Türk hava yollarında çalışan memurlar, kabin memuru, dispatcher, uzman, özel güvenlik, müdür, çağrı merkezi, işçi, stajyer, teknisyen,  kadrolarında çalışanların maaşları kaç TL?

Personel Maaşları 

THY Hostlarının maaşları yeni başlayanlar için 4 bin Tl den başlıyor. Görevleri ise uçak içinde yolculara hizmet etmekte görevlidirler. Bir uçakta en az 7 hostes bulunur.  Pilotlar unvanlarında göre 1. ve 2. pilot şeklinde iki tanedir. 4 bin dolar ile 5 bin dolar arasında maaş alırlar. Mühendisler ise Arge hizmetinde bulunur.
3 bin tl den başlar. Avukat olarak görev yapanların maaşları 4 bin tl den başlıyor. Kurumun hukuk işlerini takip ederler. Kabin amiri ise, kabin görevli personelinin sorumlu olduğu kişilerdir. bu unvanda çalışanlar 4 bin tl den başlar. THY memurlarının ise 3 bin tl maaşla çalışmaya başlar. Müdür maaşları ise 4 bin 500 tl den başlayan maaş alırlar. İşçilerin maaşları 2 bin 200 tl’den başlıyor.
Paylaşın