6 sene önce
6 sene önce

TSK Uzman Erbaş, Sözleşmeli Er ve Subay Alımı Yapacak

Türk Silahlı Kuvvetleri personel ihtiyacını gidermek için alım yapacak. TSK uzman erbaş alımında kaç personel alacağı belli oldu mu? TSK sözleşmeli er ihtiyacını gidermek için başvuru şartları neler olacak? Milli Savunma Bakanlığı bir çok unvanda yapılacak olan alımlar için ilana çıkacak. Adayların merakla beklediği sınav ilanı detayları belli olmaya başladı.

2017 yılında yapılan alımlarda bir çok unvanda alım gerçekleşti. 2018 personel alım ilanları memurnews sitemizden takip edebilirsiniz. Adayların merakla takip ettiği ilanlardan bir tanesi de sözleşmeli er alımları olmakta. Kadro dağılımı belli oldu. 13.213 kişi uzman erbaş alınacak. Kadro dağılımında sözleşmeli er alımları da bulunuyor. Sözleşmeli er alımı sayısı da 20.95 olarak belirtiliyor. Subay alımı 3.755 kişi Astsubay alımı 5.375 kişi olacak. Milli Savunma Bakanlığının yapacağı alımlar geçtiğimiz yıl yapılan alımların devamı niteliğinde olacak.

Uzman Erbaş başvuru şartları neler?

Uzman er başvurularında adayların fiziki şartları taşımaları istenilecek. Bayan uzman erbaş alımı yapılıp yapılmayacağı belli değil. Adaylardan sağlık raporu istenilecek. Güvenlik soruşturmasından da olumlu olmayan adaylar alınmayacak. daha sonra ise eğitime devam edecekler. harp Akademilerinin kapanması ile Milli Savunma Üniversitelerine öğrenci alınacak Geçtiğimiz yıllarda yoğun başvuru sayısının bu sene de aynı olması bekleniliyor.

Adaylardan gelen sorular arasında en çok merak edilen kpss 60 ile subay alımı yapılıp yapılmayacağı, yaş sınırının kaç olacak ve başvuruların ne zaman yapılacak? Tüm bunları belli  olur olmaz açıklayacağız.

Paylaşın