7 sene önce
7 sene önce

TÜBİTAK İşçi Alımı Yapacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu personel alımı yapacak. TÜBİTAK  kaç işçi alacak? TÜBİTAK işçi alımı başvuruları ne zaman? TÜBİTAK 15 işçi alımında başvuru şartları ve koşulları neler ?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından personel alımı gerçekleştirilecek olan personel alımlarında, TÜBİTAK Ulusal Meteoroloji Enstitüsü sürekli işçi olarak 15 kişi alınacak. Başvurular ne zaman başlayacak? işçi alımında başvurular 10 mayıs 2017 tarihinde 17:00’a kadar yapılması gerekiyor. başvuruların alınmasından sonra belgelerden yada genel koşuların kontrol edilmesi ardından  başvuranların puan sıralamasına göre 10 katı aday mülakata alınacak. Başvuru sürecine ilişkin detaylar Tübitak resmi İnternet sitesinde yer alacak.

Başvuru için hangi belgeler istenecek?

Adaylar başvuru belgelerini iş başvuru sistemi aracılığıyla yapması gerekmekte. İstenen belgeler; Diploma – Çıkış Belgesi fotokopisi İlgili pozisyona ait öğrenim durumunu gösterir diplomalar Eğitimlerini yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarında tamamlayan adayların denklik belgelerini de sisteme eklemeleri gerekmektedir,  Lisans ve varsa üstü transkript belgesi, Yabancı Dil Belgesi (veya eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge),  Öz geçmiş (Öz geçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir),  Alanında deneyimli adaylar için Çalışma Belgesi ve Hizmet Dökümü Belgesi,  ÖSYM – ÖSS Sonuç Belgesi (ÖSYM onaylı veya Kontrol Kodu olan internet çıktısı),  ÖSYM – ÖSYS Sonuç Belgesi -ÖSYM onaylı veya Kontrol Kodu olan internet çıktısı-,  Askerlik durumunu gösterir  belgesi.

Paylaşın