6 sene önce
6 sene önce

Çarşı ve Mahalle Bekçisinin Maaşı Ne Kadar?

Emniyet Genel Müdürlüğüne alınacak olan 7000 mahalle bekçisi için bekçi adayları sınav ilanı ve duyurunun yayımlanmasını bekliyor. Bekçi maaşları ne kadar? Bekçilerin özlük hakları nasıldır? Bekçiler izinlerini kimden alır. Yıllık izin hakları ve diğer haklar hakkında mahalle bekçilerin en çok merak ettiği soruları araştırdık.

Mahalle bekçilerin görevleri

mahalle bekçileri İçişleri Bakanlığına bağlı olarak bulunduğu yada görev aldıkları mahaldeki insanların can ve mal güvenliğinin sağlanmasında huzur ve güvenin devamı için asayiş sağlanması için görev yaparlar. Mahalle bekçileri o mahalde göre yapan diğer kolluk kuvvetlerine yardımı olurlar. Onların yetişemediği acil durumlarda görevleri yerine getirirler.

Mahalle bekçilerin sosyal hakları ile maaşları nasıldır?

Mahalle bekçileri içişleri bakanlığının heni hizmet kolu olan bekçiler için sağladığı imkanlardan yararlanır. 2017 yılında mahalle bekçilerin maaşları bekar ve yeni göreve başlayan bir bekçinin aldığı maaş 2700 tl civarındadır. Yılda iki kez yapılan memur maaşlarına zam ve enflasyon zamlarından yararlanır. Doğu illerinde görev yapan bekçiler ile batı ilerinde görev alan bekçilerin maaşlarında farklılıklar olmaktadır. bekçi maaşları 2018 yılında ne kadar olacak belli oldu mu?

Paylaşın