7 sene önce
7 sene önce

2017 KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamu Personeli olmak isteyen milyonlarca memur adayını ilgilendiren Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS başvuruları başladı. 2017 KPSS başvurusu yapmak isteyen adaylar başvuru takviminde yer alan zaman aralığında başvuru ücretlerini yatırmaları ve sınav başvurusunu tamamlamaları gerekmekte.

Başvuru tarihleri

Sınav başvuru tarihleri 13 mart tarih itibari ile başladı. Son başvuru tarihi ise 23 mart tarihine kadar yapılacak.

Sınav ücreti hangi bankaya yatırabilir?

Sınav başvurusu için ücretler hangi bankalara yatırılacak belli oldu. ÖSYM İnternet sitesinde yer alan ödeme sistemi ile ödeme kredi kartı ile yapılabilir. Bankalardan yada ATM’lerden ödeme yapmak isteyen adaylar için ise;

  • Ak bank, Finans bank, Kuveyt Türk – tüm bankalarından ATM’lerden ödeme yapabilir.
  • İnternet bankacılığında ise KKTC hariç sınav ücreti yatırabilir.
  • Türk Ekonomi Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı;
  • Halk bank ATM, İnternet bankacılığı ve şubeler;
  • Ziraat Bankasının sadece İnternet bankacılığından  ve mobil bankacılık üzerinden ödeme yapılabilir.

Sınav başvuruları için İnternet üzerinden başvurma şartlarını taşıyanlar öğrenim durumu ve resmi güncel olanlar ais.osym.gov.tr adresinde T.C. ile giriş yaparak, sınav başvuru kılavuzunda yer alan açıklamalara uygun olarak başvuru yapmaları gerekmekte.

Sınav başvurusunu ösym merkezlerinden yapan adaylar ise sınav başvuru merkezlerine giderek başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Sınav ücreti ne kadar 

Sınav ücretleri genel yetenek ve genel kültür 60 tl Eğitim bilimeri 60 tl kamu yönetimi 40 tl uluslararası ilişkiler 40 tl, işletme 40 tl, muhasebe 40 tl,  hukuk 40 tl,  iktisat 40 tl çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri 40 tl olmak üzere başvuru yapılmak istenen oturum kadar ücret yatırılması gerekmekte.

Paylaşın