7 sene önce
7 sene önce

İçişleri Bakanlığındaki Büro Memuru Maaşları – Özlük Hakları

İçişleri bakanlığı geçtiğimiz günlerde büro personeli alımı gerçekleştirdi. Yapılan alımlarla 1545 adet personel alındı. İçişleri bakanlığında büro personeli olarak göre yapan personellerin maaşları ne kadar? İçişleri personellerinin maaş ve özlük hakları nasıldır? Ne kadar maaş alırlar aldıklar ek çalışma ücreti ve gelirler var mı? işte detaylar

İçişleri bakanlığında alınan 1545 adet personelin 928 kişi lisans 617 kişi ise ön lisans mezunlarından gerçekleştirildi. Yapılacak alımlar mülakat yapılacağından 4 katı aday mülakata çağrılacak.

Hangi görevlerde bulunacaklar. 

geçtiğimiz aylarda Tüm Türkiye genelinde kimlik değişmeleri nedeniyle Nüfus Müdürlüklerinde yaşanan yoğunluğun giderilmesi için yapılan alımlarla görevlendirilen personeller Nüfus Müdürlüklerinde görev yapacak.

Maaş ve özlük hakları

Yeni başlayan sözleşmeli personellerin maaşı brüt olarak 2158 tl olacak brüt maaşın üzerinden yapılan vergi kesintileri ile maaşın net ödenen rakam 1675 tl olacak. Ayrıca fazla çalıştırılma durumlarında ise 9.15 tl üzerinden saat başı ücret alacak.

Paylaşın